CUORE SPORTIVO DRIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

159 1.9 Pritisk turbine

4 posters

Go down

159 1.9 Pritisk turbine Empty 159 1.9 Pritisk turbine

Post by djsly Wed Aug 31, 2011 8:36 am

Nekaj me zanima glede pritiska...
koliko naj bi kazal števec pri štantgasu in koliko ko recimo pelješ pa spustiš gas?
Je pa avtomatik.

stantgas - 0.2 bar:
https://www.youtube.com/watch?v=aGZEkM_CsoM

ko spustim gas - 0.3 oz 0.4 bar:
https://www.youtube.com/watch?v=dgJDMXG-XUM

Aja, pa ena težava. baje je na cevi od turbine do sesalca ena luknja. se sliši piskanje ko pohodim. tudi po pritisku turbine ni videti da bi kaj mimo pihalo, vsaj ne veliko!
to me ne moti, bomo pač zamenjali cev, ampak a je možno da zarad tega včasih na klancih kar zmanjkuje moči?
recimo imam tempomat nastavljen na 160, se peljem pri Sežani v klanc in mi avto sam zmanjša na 140 potem pa se tempomat sam izklopi?!?

potem pohodim gas in avto spet lepo vleče. Al je to napaka pri tempomatu, al kje drugje?

tenks za info.


djsly
Še kar ma alfo,še kar je tle....jao

Število prispevkov : 603
Location : Grosuplje
Registration date : 2007-08-16

Back to top Go down

159 1.9 Pritisk turbine Empty Re: 159 1.9 Pritisk turbine

Post by GTA lover Wed Aug 31, 2011 9:35 am

Za cifre ne vem, za tole pospeševanje bi pa rekel, da tempomat zafrkava. Če avto ročno gre v klanc, potem bi ga moral tudi tempomat spraviti gor. Al pa če kick-down zajebava ali kaj takega, bi bilo mogoče? Da ko imaš na tempomatu, ne prešalta dol, ko pa pohodiš gas, pa?
GTA lover
GTA lover
Ima vse cevi v kurcu

Število prispevkov : 1431
Age : 40
Location : Lj.-Trnovo
Avtomobil : Velika limuzina s tempomatom
Registration date : 2007-08-15

Back to top Go down

159 1.9 Pritisk turbine Empty Re: 159 1.9 Pritisk turbine

Post by axa Fri Sep 02, 2011 12:57 pm

djsly wrote:Nekaj me zanima glede pritiska...
koliko naj bi kazal števec pri štantgasu in koliko ko recimo pelješ pa spustiš gas?
Je pa avtomatik.

stantgas - 0.2 bar:
https://www.youtube.com/watch?v=aGZEkM_CsoM

ko spustim gas - 0.3 oz 0.4 bar:
https://www.youtube.com/watch?v=dgJDMXG-XUM

Aja, pa ena težava. baje je na cevi od turbine do sesalca ena luknja. se sliši piskanje ko pohodim. tudi po pritisku turbine ni videti da bi kaj mimo pihalo, vsaj ne veliko!
to me ne moti, bomo pač zamenjali cev, ampak a je možno da zarad tega včasih na klancih kar zmanjkuje moči?
recimo imam tempomat nastavljen na 160, se peljem pri Sežani v klanc in mi avto sam zmanjša na 140 potem pa se tempomat sam izklopi?!?

potem pohodim gas in avto spet lepo vleče. Al je to napaka pri tempomatu, al kje drugje?

tenks za info.

Pritisk na standgasu je cisto odvisen koliksen podtlak ustvarja motor na mestu brez prisilnega polnjenja...skratka lahko je razlicen kar je pa seveda odvisen od kubature motorja ter njegovih obratov na mesti. Zato tudi kaze vecji podtlak, ko je motor pod obremenitvijo in ti spustis gas...bat se zmeri potuje in motor se zmeri vlece zrak notri ampak pod visjimi obrati kot na standgasu (da ne govorimo da je to se med voznjo in pozauga se toliko extra zraka), kar logicno ustvari vecji podtlak, ker vec zraka potegne notri kot na mestu.

Pa sej si imel Q4ko sej ves, da je dobro, da turbo sistem dihta 100% a ne? Smile Kakrsnakoli izguba pa naj bo se tako majhna vrze motor iz optimalnih performans. Sej je luknja verjetno res majhna in turbina napiha svoje sam lahko pa vpliva na drzanje tlaka skozi doloceno obmocje obratov in ze smo pri izgubi navora, moci...

Tempomatu se ti pa ocitno malo blede hehe.

To so moje ideje in mnenje, vabljen se kdo, da me popravi ali kaj doda, ce cuti to potrebo.


axa
axa
Ne vidi prav v 3D

Število prispevkov : 3921
Location : Ilirska Bistrica
Avtomobil : Kanta na bannerju
Registration date : 2007-08-14

Back to top Go down

159 1.9 Pritisk turbine Empty Re: 159 1.9 Pritisk turbine

Post by TribesMan Fri Sep 02, 2011 1:13 pm

Takoj menjaj cev če je počena. Tvoj avto ima DPF in polovi vse saje, ki bi jih drugače videl (in bi jih bilo ogromno, če je v cevi samo najmanjša luknjica)... Posledično lahko zamašiš DPF in no time... oziroma se izvajajo regeneracije non stop, kar je zelo škodljivo za motor.

Pritisk turbine v teh avtih je določen v računalniku, in potem se računalnik trudi v vsakem primeru da je pritisk tak kot je določen v trenutnih razmerah. To kar vidiš je dokaj normalno obnašanje pritiska turbine.

Če ti turbina mimo piha je to komot vzrok za napačno delovanje tempomata...

TribesMan
I see them rollin'...I'm hatin'...

Število prispevkov : 568
Location : Dieseldorf
Registration date : 2009-12-30

Back to top Go down

159 1.9 Pritisk turbine Empty Re: 159 1.9 Pritisk turbine

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum