CUORE SPORTIVO DRIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

o renojih

+5
Drocky
Alan
gp2
axa
airmike
9 posters

Go down

o renojih Empty o renojih

Post by airmike Sun Nov 09, 2008 9:46 pm

Tole kr tule objavljam ker je meni hecno Very Happy

Kolega je včeraj kupo megana letnik 98. Avto naj bi bil ful in oh in sploh servisiran pa ohranjen, pa da ga je nek stari stric mel. Edin rukjen je bil odzadaj v levi bok sam da je blo porihtano v nulo. No ta moj kolega je čist nor na renoje in mi na vlk razlaga kaki kvalitetn avto je kupo. Hec je pa v tem da ga je kupo, ga vozo eno uro, šou na kavico in avto ni več vžgal... poklical avtovleko in odpelal k mehaniku ker mu je blokada motorja prijela Very Happy Tolk o kvalitetnem avtu. V naslednjih 2-3 mesecih pričakujem še več okvar.

Drug primer: kolega ma firmo, kupijo novega masterja, v enem letu pod garancijo menjajo pol mašine, vse od turbine itd itd...prevoženih 39000 vam povem da tak škrta menjalnik kot da jih ma 200000 prevoženih!!

Tretji primer: en drug kolega ma tud megana letnik 98. Ko ga je kupo je mel avto 59k prevoženih kupo od neke stare mameza 2400 € norost Seveda je mogo menjaz kolesni ležaj zadaj, po kakem mesecu še nosilec motorja, zdaj pa mislim da bo še izpuh ki naj bi bil nov! Ker zadnič ko je prišo do mene sem mel taki občutek kot da ma zadaj lonec za okras Very Happy BIG HOLE Very Happy:D:D

Zato sovražim renoje!
airmike
airmike
Podrepna muha

Število prispevkov : 3626
Age : 37
Location : Rogaška Slatina
Avtomobil : Japonska šolarka :)
Registration date : 2008-09-10

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by axa Mon Nov 10, 2008 7:27 am

Hehe a to je neka izpoved o sovrastvu do renault-ja ? Very Happy

Mnja kaj cem ti rect, deloma se strinjam isto kot vem, da tudi alfe imajo felerje v izdelavi in prihaja do banalnih napak.

Sami smo imeli en kup renault-ov doma in lahko recem, da so nam vzorno vsi sluzili.Renault 25-ko smo zapeljali na odpad z 627k km brez generalke ..do odpada se je se castno peljala 200km/h:).

Blokada motorja pravis?A je probal odklenit pa zaklenit nazaj z daljincem?To naceloma odblokira:).

To da pa kupis od starega ata avto ni vodilo da je avto tip top...pri takem avtu se najrajsi prikazejo vse napake, ki bi se MORALE , ce bi ga vozil eden malo bolj dinamicen voznik.Tudi doma smo 1x kupili alfo od enega starega ata, ki je bila res lepa in kaj sej je zgodilo v roku parih mescev...?Pol avta je pokrepalo :)Ali pa kolega so imeli doma glanc novo 156ko 1.8ts me pride pobrat, da gremo en giro in vidi ti zlodeja nam sredi klanca navzdol avto preprosto umre(NOV AVTO) Very Happy.Nic vse krepalo.Pol smo pocakali 2 minute in je avto sam od sebe zacel spet delat.

Nimas kej pri skoraj vseh znamkah se take reci dogajajo...pri renaultih je pa to toliko bolj vidno, ker jih je bistveno vec na cesti kot alf.
axa
axa
Ne vidi prav v 3D

Število prispevkov : 3921
Location : Ilirska Bistrica
Avtomobil : Kanta na bannerju
Registration date : 2007-08-14

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by gp2 Mon Nov 10, 2008 7:37 am

ja crkne lohk vsak avto tud bmw, marcedes, audi ki nej bi bli oh in sploh... veliko sm jih že vidu za cestam parkiranih tko de nimaš kej kot da svojo lubico redno servisiraš pa mrzlo ne tišiš v rdeče polje...

pa velik varnih in srečnih kilometrov....

p.s. drugače smo pa mi doma mel puntota 98 let z vsemi mogočimi hibami... enkrat na Črnem kalu nam je avto kr ugasnu .... katalizator je praktično žarel (oranžne barve) potem se je čudežno prižgal in avto je šel maximalno 80 in to v 2. prestavi... v 3,4,5 se ni dalo menjat... in še problemi z elektroniko inp.

no takrat sm sklenu da ne bom imel nikoli v življenju italijana prav tko je fotr reku!

no... fotr ma fiat doblota js pa 145ko Very Happy
gp2
gp2
sem ovira, nisem pa zid

Število prispevkov : 1332
Age : 35
Location : Malo tu, malo tam.
Avtomobil : Alfa Romeo 147 TS 120 PS Blackline
Registration date : 2008-08-05

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by airmike Mon Nov 10, 2008 11:51 am

Jaz ko sem kupoval avto so me vprašali kake avte kaj gledam pa sem reko vse sam fiat pa alfa ne Very Happy pol sem pa vido toto 145ko.....pa mi ni žal! res je par stvari za zrihtat sam takega sem kupo. meni ni še nič crknal pa ga mam že 4 mesece.

Renoji mi grejo pa na živce pa ne vem zakaj...mogoče je z mano kaj narobe? sej oni tastari so še ok, pač so stari pa itak kaj crkne....sam kak pa novi serijsko crkujejo pa ne morem verjet!
airmike
airmike
Podrepna muha

Število prispevkov : 3626
Age : 37
Location : Rogaška Slatina
Avtomobil : Japonska šolarka :)
Registration date : 2008-09-10

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by gp2 Mon Nov 10, 2008 4:25 pm

ja z novim je pa ful štala... nekak najbolj kompakten je clio... uni megani pa grand senici pa to pa vse crkuje zaradi štroma...
gp2
gp2
sem ovira, nisem pa zid

Število prispevkov : 1332
Age : 35
Location : Malo tu, malo tam.
Avtomobil : Alfa Romeo 147 TS 120 PS Blackline
Registration date : 2008-08-05

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by axa Mon Nov 10, 2008 5:46 pm

Jah za novodobne renault-e se strinjam da so malodane jajca(ok RS verzije so hude hehe) in da vecina kvalitete je ostala v 80-90 letih:)

Clio je pa res dober izdelek..ga ima moja punca letnik 01-02 neki takega in avtko res lepo dela brez problemov naceloma(ksno zarnico skuri pa 1x se je losal senzor za gas).
axa
axa
Ne vidi prav v 3D

Število prispevkov : 3921
Location : Ilirska Bistrica
Avtomobil : Kanta na bannerju
Registration date : 2007-08-14

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by Alan Mon Nov 10, 2008 6:29 pm

Clio je dober, ker je pri nas sestavljen, itak so povedal renojevci, da je slovenska tovarna najbolša Very Happy
Alan
Alan
..KOLO vozi rad!!!

Število prispevkov : 3073
Age : 42
Location : Lj-rudnik
Avtomobil : 156 V6
Registration date : 2007-08-14

http://www.snitchy.com

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by Drocky Mon Nov 10, 2008 7:50 pm

smo meli emgana kupeja doma en cajt 1.6 16v. Men se je avto kr dopadel, edino lega je pa porazna in volan skor tak položen in mehek, kot da voziš ducato.

Je pa tak, da se vsak avto pokvari, sploh če ga ne vzdržuješ.

Drocky
Veš, da ni zdravo in koplje ti jamo

Število prispevkov : 769
Age : 36
Location : Podčetrtek
Avtomobil : svensk
Registration date : 2008-01-04

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by airmike Mon Nov 10, 2008 8:11 pm

ja kupeje jebe lega...poznam enih par ki so letel z ceste pr taki hitrosti ki ni niti približno kritična
airmike
airmike
Podrepna muha

Število prispevkov : 3626
Age : 37
Location : Rogaška Slatina
Avtomobil : Japonska šolarka :)
Registration date : 2008-09-10

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by Drocky Mon Nov 10, 2008 8:52 pm

ja če kupeja cukneš sred ovinka ti vrjetno ni več rešitve.
Dedra se s slabimi gumami boljše drži ceste, kot pa se je kupe z novimi Suspect
Še ko držiš linijo čez cel ovinek ga je treba popravit včasih. Nevem kaj so delali francozi pri tem podvozju.
Ampak golf5 tdi pa mi vseeno ni pobegnil od pečice do poljčan Razz

Drocky
Veš, da ni zdravo in koplje ti jamo

Število prispevkov : 769
Age : 36
Location : Podčetrtek
Avtomobil : svensk
Registration date : 2008-01-04

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by airmike Mon Nov 10, 2008 8:59 pm

Ja ja čez poljčanski grabn so lepi ovinki Very Happy
airmike
airmike
Podrepna muha

Število prispevkov : 3626
Age : 37
Location : Rogaška Slatina
Avtomobil : Japonska šolarka :)
Registration date : 2008-09-10

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by GuMa Mon Nov 10, 2008 10:17 pm

Jaz sem pred leti še kot študent v finančni krizi kupil Renault 11 1.6 Dizel. Ker sem prešaltal iz yugota, se mi je zdelo da je Renault pač kvaliteta in me ni motilo, da je imel 280k kilometrov na števcu. Ker sem kupil od švercerja (mamicu mu...) sem moral poiskat lastnika, ki pa mi je povedal, da ima verjetno še enkrat toliko kilometrov, ker so že oni ene dvakrat prevrteli števec, potem pa še švercer.
No, avto je bil vseeno svetoven, pri Amortizerju so mi obnovili in stršali amortizerje in je bil kot gokart (ni bilo mišljeno nižanje, a ker je bil en feder počen so še drugega porezali ter nastavili torzijo zadaj in tako sem imel znižano R 11, hehe. Za nove fedre ni bilo denarja seveda).
Kar dobro sem jo gonil (nekih 55 konjev je imela), pila je pa dobrih 5 do 6 litrov - (alternativnega, eeehm bio goriva, rdeče barve), kadila pa ko sto mater. Tako poceni se ne bom nikoli več vozil. V njej se je dalo ob podrtih sedežih zadaj spati kot v zakonski postelji in tako sva z mojo drago prebluzila celo dalmacijo. Ahh ja, tist avto je bil prav fin Renault. :jahat:
GuMa
GuMa
Ta že naklada, nič mu/ji ne verjet
Ta že naklada, nič mu/ji ne verjet

Število prispevkov : 413
Avtomobil : 75 2.0 TS
Registration date : 2007-10-31

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by airmike Wed Nov 12, 2008 9:43 pm

airmike wrote:
Kolega je včeraj kupo megana letnik 98. Avto naj bi bil ful in oh in sploh servisiran pa ohranjen, pa da ga je nek stari stric mel. Edin rukjen je bil odzadaj v levi bok sam da je blo porihtano v nulo. No ta moj kolega je čist nor na renoje in mi na vlk razlaga kaki kvalitetn avto je kupo. Hec je pa v tem da ga je kupo, ga vozo eno uro, šou na kavico in avto ni več vžgal... poklical avtovleko in odpelal k mehaniku ker mu je blokada motorja prijela Very Happy Tolk o kvalitetnem avtu. V naslednjih 2-3 mesecih pričakujem še več okvar.

avto je še kr na servisu...
airmike
airmike
Podrepna muha

Število prispevkov : 3626
Age : 37
Location : Rogaška Slatina
Avtomobil : Japonska šolarka :)
Registration date : 2008-09-10

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by gp2 Thu Nov 13, 2008 11:50 am

sm se pelu v tork s cliotam 20 16v(00 letnik) in niti ne gre tok slabo (169hp) sam je biu pa še 3 cm znižan na že znižano podvozje in je bla vožnja FUL trda (apex drugače) Suspect
gp2
gp2
sem ovira, nisem pa zid

Število prispevkov : 1332
Age : 35
Location : Malo tu, malo tam.
Avtomobil : Alfa Romeo 147 TS 120 PS Blackline
Registration date : 2008-08-05

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by Grilzz Thu Nov 13, 2008 1:21 pm

Pri hiši je že deset let safrane 2.5 (drugi, prvi je bil ene 4 leta) s 350k km. Pelje se še vedno udobneje kot marsikaj novega iz premium razreda.

Na cesti pa v vsem času ni ostal niti enkrat, ima pa precej težav s polosovinami ki grejo kot po tekočem traku, enkrat so bili menjani ksenoni, pa vsake par mesecev gre kaksna malenkost, ki je oča ne morejo prebavit in je treba na servis. Aja pa v zadnjih dneh sem opazil da je očitno crknilo gretje sedežev.

5 let nazaj pa sem vozil takrat novega cliota 1.2 nikdar nobenih problemov.

Očitno imamo srečo z renoji, ker od drugih slišim za 1.5 dci odtrgane jermene pri 35k km, zagorele lagune in kajvemkajševse...
Grilzz
Grilzz
Še kar ma alfo,še kar je tle....jao

Število prispevkov : 535
Registration date : 2008-05-22

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by Drocky Thu Nov 13, 2008 2:26 pm

Sej mi tut vozimo italjanske avte za katere vemo kaj pravijo.
Vemo pa tudi da vse ne drži in glih tak je pri renojih. Nekaj drži, dosti pa tudi ne. Sploh niso tak fejst pokvarjivi kot hočejo nekateri ustvarit. Je pa pri vsaki znamki kakšna "črna ovca". Vem za težave pri fordu, pa obeh taboljših vag znamkah, tudi bmw ni imun, za mb e pa tak vemo, kak je blo pri elektroniki. Bil sem šokiran, ko sem zvedel, da tudi toyota ni imuna na banalne napake in težave z D4D

Dosti je tega, ampak ljudji je sram povedat, ko kupijo nov avto za dosti več denarja kot bi pri manj kvalitetni konkurenci in imajo z njim težave. Ampak opažam, da tudi to počasi izginja in se sliši tudi kakšna negativna čez "ta boljše".

Drocky
Veš, da ni zdravo in koplje ti jamo

Število prispevkov : 769
Age : 36
Location : Podčetrtek
Avtomobil : svensk
Registration date : 2008-01-04

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by airmike Sat Nov 22, 2008 8:59 pm

airmike wrote:
airmike wrote:
Kolega je včeraj kupo megana letnik 98. Avto naj bi bil ful in oh in sploh servisiran pa ohranjen, pa da ga je nek stari stric mel. Edin rukjen je bil odzadaj v levi bok sam da je blo porihtano v nulo. No ta moj kolega je čist nor na renoje in mi na vlk razlaga kaki kvalitetn avto je kupo. Hec je pa v tem da ga je kupo, ga vozo eno uro, šou na kavico in avto ni več vžgal... poklical avtovleko in odpelal k mehaniku ker mu je blokada motorja prijela Very Happy Tolk o kvalitetnem avtu. V naslednjih 2-3 mesecih pričakujem še več okvar.

avto je še kr na servisu...

avto ni naredo tehničnega...katalizator fuč! Poleg tega ga je prosti tek mučo zato so ble menjane svečke, kabli in tuljava....
airmike
airmike
Podrepna muha

Število prispevkov : 3626
Age : 37
Location : Rogaška Slatina
Avtomobil : Japonska šolarka :)
Registration date : 2008-09-10

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by colibry Sun Nov 23, 2008 7:35 am

zadne case vidmna odstavnih pasovih ali ob kraju ceste same "taboljse" znamke.. no kakih fiatov in alf ki naj bi se kvarile skos pa zacuda nisem videl Very Happy

colibry
Je ukradu od axe Q4ko

Število prispevkov : 929
Age : 40
Location : Ljubljana
Avtomobil : 2x 155 Q4 , 145 QV , 145 JTD , 155 V6
Registration date : 2007-08-15

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by airmike Sat Nov 29, 2008 7:45 pm

airmike wrote:
airmike wrote:
airmike wrote:
Kolega je včeraj kupo megana letnik 98. Avto naj bi bil ful in oh in sploh servisiran pa ohranjen, pa da ga je nek stari stric mel. Edin rukjen je bil odzadaj v levi bok sam da je blo porihtano v nulo. No ta moj kolega je čist nor na renoje in mi na vlk razlaga kaki kvalitetn avto je kupo. Hec je pa v tem da ga je kupo, ga vozo eno uro, šou na kavico in avto ni več vžgal... poklical avtovleko in odpelal k mehaniku ker mu je blokada motorja prijela Very Happy Tolk o kvalitetnem avtu. V naslednjih 2-3 mesecih pričakujem še več okvar.

avto je še kr na servisu...

avto ni naredo tehničnega...katalizator fuč! Poleg tega ga je prosti tek mučo zato so ble menjane svečke, kabli in tuljava....

Zgolj kot zanimivost: katalizator je vredu... termostat je bil fuč zato ni nardil tehničnega zaradi plinov Wink
airmike
airmike
Podrepna muha

Število prispevkov : 3626
Age : 37
Location : Rogaška Slatina
Avtomobil : Japonska šolarka :)
Registration date : 2008-09-10

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by fonder Sat Dec 13, 2008 10:08 am

megani katere veliko lastnikov tudi jaz poznam so nekateri menjali skor vse kar se ima za pokvarit...razn motorja.drugače pa lahko rečem: imeli smo prvega megana 1.4 RN 50.000 km ..smo ga prodali ker je bil prešvoh(4 članska družina+tovor na počitnice),Potem smo kupili šenika (rabili smo večji avto za prevoz dedka in babice-da so se lažje usedli) in lahko rečem samo da za 1.6 8v  85 KM  RN motor stvar gre zelo dobro...poraba 7-8.5 in več če hočeš.V 10 letih je drugo leto šel računalnik(veliki strošek) drugače pa avto brez problema,ima komi 120.000 km inše zmeri teče Very Happy.V njem sediš kot kralj,kot v kombiju in se ga hitro navadiš in voziš kot vsak mali avto, za prakirat odličen ...res avto odličen za potrebe ki ni za noret.imel sem R5 spet ni kaj rečt...avto za svoje konje šel odlično imel je še nek ultra menjalnik gor(seriski) Very Happy z njim šel po blatu,kamnjah ,skalah,cesti...enkrat zbil eno malo kraško drevo Very Happy imel sem stari odbijač(pleten) ki je vse pred sabo rušil Smile (prej zvilo nosilce odbijača kot se je poznala praska Smile )zdej imam za prevoz katrco ki je še bolj đip kot R5,gre povsot, vozi me delat, ni ga hriba na katerega nebi prišla, v njo naložim celo paleto robe če hočem, poraba mala itd.nasplošno se mi zdi da so renoji bili nekoč boljši R25 in ostale limuzine so tekle brez velikih stroškov(olje in benzin Smile ) .Nasplošno pa so renoji odlični avti z odlično zgodovino in prihodnostjo....Rečmo Smile
fonder
fonder
Ta že naklada, nič mu/ji ne verjet
Ta že naklada, nič mu/ji ne verjet

Število prispevkov : 237
Age : 37
Location : solkan- n.gorica
Avtomobil : trentatre 1986
Registration date : 2007-10-22

Back to top Go down

o renojih Empty Re: o renojih

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum